2013 წლის 5 დეკემბერს - გაიმართა გის და დისტანციური ზონდირების საკონსულტაციო ცენტრის - "გეოგრაფიკის" მიერ ორგანიზებული ყოველწლიური მე-14 საერთაშორისო კონფერენცია .
2013 წლის 5 დეკემბერს - გაიმართა გეო საინფორმაციო სისტემების და დისტანციური ზონდირების საკონსულტაციო ცენტრის - "გეოგრაფიკის" მიერ ორგანიზებული გის და დისტანციური ზონდირების მომხმარებელთა ყოველწლიური მე-14 საერთაშორისო კონფერენცია .
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს, როგორც ადგილობრივი, კერძო და სახელმწიფო სექტორის, ასევე მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნის ამავე სფეროში მოღვაწე კომპანიების წარმომადგენლებმა.
კონფერენციაზე განიხილეს გის და დისტანციური ზონდირების სფეროში ბოლო პერიოდში გამოკვეთილი სიახლეები და თანამედროვე ტენდენციები, მათი გამოყენების შესაძლებლობები , ასევე ამ ტექნოლოგიების სამომავლოდ განვითარების გეგმები და პერსპექტივები.
მომხსენებლებმა სხვადასხვა კომპანიებიდან მათ მიერ განხორციელებული პროექტების განხილვის საფუძველზე წარმოადგინეს გის-ტექნოლოგიების გამოყენების თვალსაჩინო მაგალითები.
„იდეა დიზაინ ჯგუფის’’ ექსპერტმა ნიკა არევაძემ მიმოიხილა კომპანიის მიერ გასულ წელს განხორციელებული პროექტები გეოსაინფორმაციო ტექნოლოგიების სფეროში.